Suomalainen työ ry:n jäsenyydestä tai merkin käyttöoikeudesta luopuminen

Kiitos, kun olette olleet jäsenemme! Ennen jäsenyyden päättämistä tarvitsemme vastauksenne alla olevaan kyselyyn.

Vastattuasi kyselyyn jäsenyyden päättäminen on osaltanne selvä.


Jos yrityksellänne on ollut jokin merkki käytössä, ja merkin kriteerit eivät enää täyty, merkkiä ei saa käyttää enää tuotteen tai palvelun markkinoinnissa. Ennen käyttöoikeuden päättymistä valmistetuissa tuotteissa ja niiden pakkauksissa merkkiä saa käyttää enintään kuusi kuukautta, minkä jälkeen merkki on poistettava. 

Kiitos vielä yhteistyöstä - toivottavasti tapaamme taas!

Yrityksen / organisaation nimi

Syy, miksi luovumme Suomalainen työ ry:n jäsenyydestä tai merkin käyttöoikeudesta

Meillä on ollut käytössä jokin seuraavista merkeistä (Avainlippu-, Design from Finland - tai Yhteiskunnallinen Yritys -merkki)

Ymmärrän, että merkin käyttöoikeuden päättyessä sen käyttö markkinoinnissa päättyy saman tien. Merkkiä ei saa käyttää käyttöoikeuden päättymisen jälkeen valmistetuissa tuotteissa tai niiden pakkauksissa, ei myöskään palveluiden tai yritysbrändin yhteydessä.

Ennen käyttöoikeuden päättymistä valmistetuissa tuotteissa ja niiden pakkauksissa merkkiä saa käyttää pääsääntöisesti enintään kuusi (6) kuukautta, minkä jälkeen merkki on poistettava.

Kuinka sujuvana koet jäsenyyden päättämisen?

1

2

3

4

5

6

7

Mitkä tekijät vaikuttivat siihen, että prosessi tuntui sujuvalta tai työläältä?

Kiitos vastauksistasi! Jos sinulla on mitä tahansa kysyttävää jäsenyydestä, työstä kertovista merkeistämme tai yhdistyksen jäsenyyden päättämisestä, voit aina olla yhteydessä meihin:

asiakaspalvelu@suomalainentyo.fi 

Kiitos vielä yhteistyöstä! Toivottavasti tapaamme taas.

0%