AKRO Timanttimerkkitestihaku 2025

Tällä lomakkeella haetaan akrobatiavoimistelun timanttimerkkitestin järjestämistä vuoden 2025 osalta. 


Hakemus tulee saapua lajivastaavalle vähintään 6 viikkoa ennen suunnitellun testitilaisuuden ajankohtaa.


Kaikki timanttitestit ovat kaikille seuroille avoimia. Seurojen toivotaan tekevän yhteistyötä alueellisesti testien ajankohtien sopimisessa. 


Jo ennen hakemista suositellaan testaajien saatavuuden kartoittamista. Timanttitestissä tulee olla vähintään kaksi testaajaa kerralla paikalla. Kaikki testaajat eivät voi olla samasta seurasta. Testaajilla on voimassa samat esteellisyydet kuin kilpailuissa.


Ilmoittautuminen avataan vähintään 1 kk ennen tilaisuutta ja ilmoittautuminen päättyy lähtökohtaisesti 2 viikkoa ennen tilaisuutta.

Seura

Seuran vastuuhenkilö

Seuran vastuuhenkilön sähköpostiosoite

Seuran vastuuhenkilön puhelinnumero

Olemme kiinnostuneita järjestämään timanttimerkkitestin seuraavasti: kerro, milloin ja missä testi tullaan järjestämään (testin ajankohtaehdotus/-ehdotukset, kellonaika, paikka)

Onko seura kartoittanut testaajien saatavuutta? Mikäli kyllä, ketkä toimivat testaajina? Löytyykö testaajia omasta seurasta?

Timanttitestissä tulee olla vähintään kaksi testaajaa kerralla paikalla. Kaikki testaajat eivät voi olla samasta seurasta. Testaajilla on voimassa samat esteellisyydet kuin kilpailuissa. 


Kirjoita testaajien nimet ja mahdollinen seura.

Onko seurastanne osallistumassa voimistelijoita testiin? Jos on, niin kuinka paljon (arvio riittää)? Entä muista seuroista?

Osallistujia voi olla korkeintaan 15 voimistelijaa / 1 testaajaa.

Muut huomiot/lisätiedot testiin liittyen:

0%